praktis a poesis

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, co znamenalo ve starořečtině slovo praktis a poesis?
Jestli je to obdobné s dnešními významy. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že slovo praktis a poesis by mohlo i ve starořečtině znamenat to samé, co znamená nyní, ale nemůžeme Vám to potvrdit. Zdroje, které máme k dispozici, nám to neumožňují. Doporučujeme obrátit se na odborníky např. na Filosofické fakultě UK http://www.ff.cuni.cz/FF-7418.html,

Ústav řeckých a latinských studií

Celetná 20

116 42 Praha 1

1. patro, č. 146 (sekretariát)

Poštovní adresa

nám. Jana Palacha 2

116 38 Praha 1

Telefon

(+420) 221 619 739