Praha Troja, městský znak

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych věděla, jaký má znak nebo erb Městská část Praha Trója. A zda je totožný s erbem Prahy 7.

Odpověď

Dobrý den,

zdá se, že z historického hlediska byla dnešní Troja úzce propojena s Bubenčem. Na území dnešní Troji se nacházela ves Zadní Ovenec, na protějším břehu Přední Ovenec, dnešní Bubeneč. Obě vsi byly spojeny brodem. Na historickém znaku Bubenče jsou vyobrazeny hradby a beránek, který má svůj původ v předchozím názvu vsi - Přední Ovenec. ( Znak si můžete prohlédnout na internetové stránce: http://www.ngw.nl/int/cze/p/prahabu.htm)
Se znakem dnešní Prahy 7 ovšem nemá historický znak Bubenče nic společného.
Symbolem Městské části Praha 7 je polcený štít - v levé části je vyobrazena polovina současného znaku hlavního města, v pravé části je na modrý podklad umístěna stříbrná kotva. Kotva je atributem sv.Klimenta, jemuž je zasvěcen starobylý kostel v Bubnech, připomínat má i přístav v Holešovicích. ( Znak je vyobrazen na internetových stránkách Městské části Praha 7:
http://www.praha7.cz/(exp1kljdqd4sa545b42ryx45)/Default.aspx )

Zdroje:
Kniha o Praze 7. Praha : MILPO, 1998. ISBN 80-86098-10-9
HRDLIČKA, Jakub. Pražská heraldika : znaky pražských měst, cechů a měšťanů. Praha : Public History, [1993]. ISBN 80-901432-8-8

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.11.2007 11:55

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu