Prager Presse - kopie z NK ČR

Text dotazu

V lednu a únoru 1932 bylo uveřejněno v šachové
rubrice novin Prager Presse, kterou vedl Karel Hromádka, několik jeho partií
z vánočního turnaje v Košicích 1931/32. Najde se milý a ochotný knihovník,
který mi těchto pár stránek naskenuje a pošle?

Odpověď

Dobrý den,
NK ČR poskytuje elektronické kopie jen pro dokumenty, které jsou z hlediska autorského zákona volné, pro ostatní dokumenty pouze prostřednictvím služby dodávání dokumentů - viz informace na  http://doc.nkp.cz . Naše knihovna volně poskytuje elektronické kopie pouze z dokumentů, které byly vydány v 19. stol. Z ostatních dokumentů Vám můžeme zhotovit pouze papírovou kopii - viz informace o reprografických službách na objednávku http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_repro_obj.htm , zde jsou k dispozici informace o lhůtách, cenách a dalších podmínkách.
Upozorňujeme, že NK ČR bude následující 2 týdny uzavřena a poskytování všech služeb pozastaveno.

Vámi uvedené periodikum Prager Presse podle souborné báze českých a moravských periodik vydaných do roku 1945, kterou volně vystavuje na svých stránkách Moravská zemská knihovna v Brně, vlastní i tato knihovna - http://www.mzk.cz a také Knihovna Národního muzea v Praze, její oddělení periodik je však v  přes léto uzavřené.
Podle katalogu Moravská zemská knihovna vlastní rok 1932, tato knihovna také nabízí reprografické služby - viz stránky této knihovny, dále dodáváme, že uživatelé si mohou podle AZ zhotovit vlastním přístrojem (např. digitálním
fotoaparátem) kopii pro osobní potřebu.