Pracovní právo

Text dotazu

Dobrý den, je pravda, že při výpovědi pro
nadbytečnost z důvodu organizační změny je zaměstnavatel povinen nejprve
seznámit zaměstnance s touto organizační změnou ?
Nabývá tato výpověď platnosti až po provedení organizační změny? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

služba Ptejte se knihovny neposkytuje rady v oblasti práva (viz informace na úvodní stránce služby - http://www.ptejteseknihovny.cz). Můžete konzultovat příslušné právní předpisy nebo se přímo poradit s odborníkem.

Volně dostupné plné texty Sbírky zákonů od r. 1945 naleznete např. na stránkách Ministerstva vnitra, http://www.mvcr.cz/sbirka/ . V zákonech je možné i vyhledávat např. na Portálu veřejné správy
(http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/699) nebo na serveru Zákony na webu (http://www.sbcr.cz/). Velmi cenným zdrojem pro oblast práva je také databáze ASPI - Automatizovaný systém právních informací, který nabízí velmi podrobné vyhledávání spolu s plnými texty a dalšími doprovodnými službami.
Tento systém je ovšem placenou databází, některé knihovny však k němu mají přístup, jednou z nich je i Národní knihovna ČR. Systém je možné využívat na základě platného čtenářského průkazu.

Doporučili bychom Vám také prohlédnout si webové stránky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR týkající se pracovního poměru a práva -
http://www.mpsv.cz/cs/6 .

Pomoci Vám mohou i různé servery zaměřené na oblast práva a právní poradny přístupné z internetu:
http://www.pravnik.cz/
http://www.poradna.vecerniskola.cz/
http://www.pravoonline.cz/
http://www.anak.cz/index.php?stranka=poradna

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.05.2008 15:16

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu