Práce přírodovědce

Text dotazu

Vyberu-li si práci přírodovědce, mohu v oboru lesa?
Není to moc rozsáhlé téma?

Odpověď

Dobrý den,

práce lesníka, myslivce, lesního inženýra,... úzce souvisí se studiem přírody (přírodních věd).

Před mnoha lety nebylo na území Čech moc možností studovat střední nebo vyšší studium, zaměřené na lesnictví. Známá byla Střední lesnická škola v Písku http://www.lespi.cz/cs/historie-lesnickeho-skolstvi.php a vysoká škola pro lesní inženýry v Praze http://www.fld.czu.cz/cs/?r=3358  nebo v Brně http://www.ldf.mendelu.cz/cz . Nyní jsou možnosti mnohem větší, zvlášť ve středním školství. Zadáte-li si do vyhledávače google heslo "lesnická škola", získáte větší množství odkazů na školy nebo lesnická učiliště.

Např.:

http://www.slshranice.cz/

http://www.clatrutnov.cz/

http://www.lespi.cz/cs/uvodni-stranka-aktuality.php

aj.

Vysokoškolské studium, různé obory vztahující se k lesu a přírodě vůbec, lze studovat po maturitě např. na Lesnické a dřevařské fakultě v Brně nebo na České zemědělské univerzitě v Praze http://www.czu.cz/cs/?r=296 , http://www.fld.czu.cz/cs/ .

Bakalařské studijní obory jsou např. lesnictví, dřevařství, hospodářská a správní služba v lesním hospodářství, provoz a řízení myslivosti aj.

Magisterské studium, navazující na bakalářské studium, je lesní inženýrství a dřevařské inženýrství a další.

Doporučuji prostudovat si webové stránky různých škol, přihlédnout i k místu trvalého bydliště, abyste neměl do školy daleko, využít např. dny otevřených dveří na školách a pak se připravovat na přijímací zkoušky.

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.06.2011 16:44

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu