Povinný výtisk

Text dotazu

Pěkný dobrý den,
je možné zaslat povinný výtisk knihy v elektronické verzi, jako PDF?
Předem děkuji a přeji krásný den

Odpověď

Dobrý den,
ano, Národní knihovna ČR přijímá také elektronickou obdobu klasického povinného výtisku, prozatím na dobrovolné bázi v pilotním projektu e-deposit (http://edpilot.nkp.cz/). Dobrovolné odevzdávání elektronických zdrojů však žádným způsobem neovlivňuje a nemění zákonnou povinnost odevzdávat do NK ČR povinný výtisk monografických publikací a periodik dle Zákona o neperiodických publikacích č. 37/1995 Sb. a Zákona č. 46/2000 Sb. (tiskový zákon).
Doporučujeme prohlédnout si přímo webové stránky projektu e-deposit, kde naleznete podrobné informace o tom, co je a není možné odevzdávat, jakým způsobem a v jaké podobě a jak případně navázat spolupráci s Národní knihovnou, včetně kontaktních informací.