Povinný výtisk

Text dotazu

Dobrý den,

jaký je prosím aktuální stav povinnosti předávat povinné výtisky regionální vědecké knihovně?

V textu, jaký Vaše stránka poskytuje, jsem se dočetl: :*Dále se poskytuje jeden regionální povinný výtisk místně příslušené státní vědecké knihovně podle vašeho sídla.
*
)Mám tomu rozumět tak, že není naší povinností jako vydavatelství posílat povinné výtisky např. do Pardubic nebo do Plzně?

Za odpověď předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

odevzdávání povinných výtisků se řídí platnou legislativou, zákonem č.
37/1995 Sb. pro neperiodické publikace
(http://www.nkp.cz/pages/weba_zakonpv_neper.htm) a zákonem č. 46/2000 Sb. o periodickém tisku (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=peri_zakonypv.htm). Jak jste zmínil, vydavatel je mimo jiné povinen odevzdat jeden regionální povinný výtisk (platí pro neperiodické publikace i periodický tisk) místně/regionálně příslušné vědecké knihovně podle sídla vydavatele, což znamená, že pokud Vaše vydavatelství sídlí např. v Plzeňském kraji, máte povinnost odevzdat na svůj náklad 1 výtisk od každého vydání také Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje, pokud sídlíte např. v Olomouckém kraji, pak Vědecké knihovně v Olomouci atd. Regionální povinný výtisk je doplňkem celostátního povinného výtisku a jeho příjemci obvykle plní archivní funkci pro daný region.


Přehled knihoven, které mají nárok na zaslání regionálního povinného výtisku, včetně kontaktních údajů, naleznete na následujících stránkách - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_adresy_odberatelu_pv.htm, resp.
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=peri_prijempv.htm.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

03.06.2010 11:26

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu