povinný výtisk

Text dotazu

Dobrý den, chci se Vás zeptat, zda odevzdávání povinného výtisku neperiodických publikací do příslušných knihoven se vztahuje pouze na vydavatele, nebo také na autory (např. povinnost autora vůči regionální knihovně podle jeho bydliště). Děkuji předem za aši odpověď.

Odpověď

Dobrý den, v zákoně č. 37/1995 Sb. o neperiodických publikacích (plný text na adrese
http://www.nkp.cz/pages/weba_zakonpv_neper.htm) se povinnost odevzdávání povinného výtisku uvádí pouze pro vydavatele, konkrétně "Vydavatel je povinen bezplatně a na svůj náklad odevzdat z každého vydání neperiodické publikace do 30 dnů ode dne vydání /1/ stanovený počet publikací (dále jen "povinné výtisky"), s výjimkou uvedenou v odstavci 2, těmto příjemcům: a) dva povinné výtisky Národní knihovně České republiky, b) jeden povinný výtisk Moravské zemské knihovně v Brně, c) jeden povinný výtisk Státní vědecké knihovně v Olomouci, d) jeden regionální povinný výtisk místně příslušné vědecké knihovně podle sídla vydavatele".

Regionální příslušnost knihoven je určena vyhláškou Ministerstva kultury (http://www.nkp.cz/pages/weba_vyhlaskapv_neper.htm).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.09.2009 17:16

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu