Povinný výtisk

Text dotazu

Dobrý den, múj malý synovec (11 let) vydal vlastním nákladem 500 kusů v jednom brněnském nakladatelství knížku pohádek a můj dotaz zní kolik povinných výtisků a kam musí zaslat nakladatel. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

každý nakladatel má povinnost odevzdat 5 výtisků publikace, z toho připadají 2 výtisky na Národní knihovnu ČR, l výtisk Moravské zemské knihovně, l výtisk Vědecké knihovně v Olomouci a l výtisk regionální knihovně dle sídla nakladatele(?) - ve Vašem případě patrně opět Moravské zemské knihovně.
Podrobnější informace o povinných výtiscích a adresář knihoven naleznete na internetové adrese Národní knihovny http://www.nkp.cz, záložka Služby, pro vydavatele, povinný výtisk neperiodických publikací.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.02.2008 14:27

Jiří Blažek píše:
Středa 18.01.2017 18:34
Pokud je nakladatel z Prahy, Brna nebo Olomouce, posílají se povinné výtisky do jiných knihoven. Ve Slavkově u Brna jsme vydali knihu a jeden výtisk směřoval do Ostravy
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu