Povinne zverejnovane informace v soukromem sektoru

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda existuje nějaký zákon (vyhlášky, vládní nařízení), který
by ukládal povinnost zveřejňovat některé informace v oblasti soukromého
sektoru (tj. zda musí soukromé firmy nějaké informace povinně zveřejňovat).
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám nepodařilo nalézt žádný právní dokument, který by ukládal povinnost soukromým podnikatelským subjektům povinně zveřejňovat nějaké informace o nich nebo o jejich činnosti. K vyhledávání jsme použili databázi ASPI - Automatizovaný systém právních informací (placený zdroj dostupný v knihovnách na základě čtenářského průkazu), Portál veřejné správy a jeho vyhledávání v zákonech (http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/6966/_s.155/699/place), také jsme prohlíželi literaturu věnující se obchodnímu právu, právu a podnikání atd.

Doporučovali bychom Vám konktaktovat specializované knihovny na oblast práva a ekonomie, např. Knihovnu Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (http://knihovna.prf.cuni.cz/), Parlamentní knihovnu (http://www.psp.cz/kps/knih/) nebo Centrum informačních a knihovnických služeb Vysoké školy ekonomické (http://ciks.vse.cz).

Využít můžete i právních poraden na internetu:

http://www.pravnik.cz/

http://www.poradna.vecerniskola.cz/

http://www.pravoonline.cz/

http://www.anak.cz/index.php?stranka=poradna

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.05.2008 12:19

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu