Povinné výtisky výroční zprávy

Text dotazu

Dobrý den,
Univerzita Karlova vydává každoročně výroční zprávu o činnosti. Spadá tato publikace do skupiny, kdy je potřeba zasílat povinné výtisky? Pokud ano, můžete mi poradit, kolik a kam?
Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

povinnost odevzdat povinné výtisky vydané tištěné publikace vyplývá ze zákona č. 37/1995 Sb. o neperiodických publikacích ve znění pozdějších předpisů. Na základě tohoto zákona Národní knihovna ČR výroční zprávy institucí a škol ukládá. Více informací o povinném výtisku naleznete například zde: http://www.nkp.cz/sluzby/sluzby-pro/povinne-vytisky/pv

Celkem odevzdáváte 5 povinných výtisků: 2x Národní knihovně ČR v Praze, 1x Moravské zemské knihovně v Brně, 1x Vědecké knihovně v Olomouci a 1x tzv. regionální povinný výtisk - podle sídla vydavatele – vědecké (krajské) knihovně příslušného regionu, ve Vašem případě půjde o Městskou knihovnu v Praze.