Povídka Luigi Pirandella

Text dotazu

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, ve které knize Luige Pirandella se nalézá povídka \"Ve víru\". Děkuji předem za odpověď.

Odpověď

Dobry den,

povidka L. Pirandella Ve viru vysla v roce 1925, ve svazku Dal naso al cielo, jenz je casti Pirandellova cyklu Novelle per un anno (patnact svazku povidek a novel postupne vydavanych v letech 1922-1937). Cesky vysla v prekladu Vaclava Cepa v knize Mezi dvema stiny (Praha: SNKLHU, 1959).