Pověst dávných let

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli Nestorův letopis a Pověst dávných let od Nestora jsou různé knížky, nebo jestli jsou tyto knížky stejné jen mají různé názvy. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

"Pověst dávných let" je podtitulem "Nestorova letopisu". Celý název knihy tedy je "Nestorův letopis ruský : Pověst dávných let." Zasíláme odkaz na celý bibliografický záznam z našeho online katalogu [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000428152&local_base=NKC ]. Jedná se tedy o jednu knihu, nikoli se dvěma názvy, ale s hlavním názvem a podnázvem.