Používaly se k interrupcím šatní ramínka

Text dotazu

Dobrý den, používaly se někdy reálně pro ukončení těhotenství šatní ramínka? Díky moc.

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

V modernější době se používal např. pletací drát, jehlice do klobouku nebo ohnuté drátěné ramínko, které se pro svou popularitu stalo dokonce symbolem amerických organizací bojujících za právo na bezpečnou a legální interrupci.

VÁŇA, Miroslav. Problematika ukončení těhotenství. Praha 2017. Diplomová práce. Univerzita Karlova, katolická teologická fakulta. Vedoucí práce: doc PhDr Libor Ovečka, Th.D.

V první polovině 20. století ženy používaly háčkovací vidlice a drátěná ramínka.

ZÁMEČNÍKOVÁ, Veronika. Antrolologie potratu. Brno 2021. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Přárodovědecká fakulta. Vedoucí práce: prof. PhDr. Jaroslav Malina, DrSc.

Použité zdroje

VÁŇA, Miroslav. Problematika ukončení těhotenství. Praha 2017. Diplomová práce. Univerzita Karlova, katolická teologická fakulta. Vedoucí práce: doc PhDr Libor Ovečka, Th.D.

ZÁMEČNÍKOVÁ, Veronika. Antrolologie potratu. Brno 2021. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Přárodovědecká fakulta. Vedoucí práce: prof. PhDr. Jaroslav Malina, DrSc.