Potenciál lázeňství v Plzeňském kraji

Text dotazu

Píši práci na téma: Potenciál lázeňství v Plzeňském kraji. Prosím o zaslání informací o léčivých pramenech v tomto kraji. Zajímalo by mě také, jestli existují nějaké prameny, které se zatím nevyužívají a v budoucnu by mohly mít význam?

Odpověď

Pokud máte opravdu zájem o problematiku léčivých pramenů v Plzeňském kraji (nikoli například v Karlovarském kraji apod.) nabízíme k vyhledávání relevantních článků databázi článků s regionální tématikou, kterou zpracovává Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni (dále SVK PK), http://aleph.svkpl.cz - báze článků SVK PK. Z této báze zasílán na ukázku například:

V Plzni teče minerálka / Roman Kočí. --  2 il.
In: Plzeňský deník. -- ISSN 1210-5139. -- Plzeň. -- Roč. 13, č. 180 (20040804), s. 10

Kloubovka patří mezi vyhlášené léčivé vody / Luděk Krčmář. --  1 il.
In: Plzeňský deník. -- ISSN 1210-5139. -- Plzeň. -- Roč. 13, č. 143, (20040619). Čtení na víkend. -- s. 27

Pramen prý pomáhá proti slepotě / Luděk Krčmář. --  1 il.
In: Plzeňský deník. -- ISSN 1210-5139. -- Plzeň. -- Roč. 12, č. 138, (20030614). Čtení na víkend. -- s. 1

Pramen Vojtěšky léčí unavené oči : křížem krážem českým západem. Pokrač.] / Luděk Krčmář
In: Plzeňský deník. -- ISSN 1210-5139. -- Plzeň. -- Roč. 10, č. 174 20010728), s. 25

Obecně z monografií (které jsou též ve fondu Národní knihovny České republiky v Praze) uvádím například:

Signatura SVK PK: 31A92534. Encyklopedie lázní a léčivých pramenů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku / Stanislav Burachovič a Stanislav Wieser. -- 1. vyd.. -- Praha : Libri, 2001. --  456 s. : barev. il.   ISBN 80-7277-048-9

Signatura SVK PK: 391A43868.  Konstantinovy Lázně = Konstantinsbad : lázeňské vycházky / [autoři Petr Wenzl, Zdeněk Procházka] ; Zdeněk Procházka. -- Domažlice : Nakladatelství Českého lesa, 2000. --  40 s. ISBN 80-86125-17-3