Posuzování vlivu učitele odborného výcviku na rozvíjení pozitivního vztahu k práci žáků SOŠ

Text dotazu

Dobrý den,
prosím Vás o radu s výběrem vhodné literatury k diplomové práci na téma "Posuzování vlivu učitele odborného výcviku na rozvíjení pozitivního vztahu k práci žáků SOŠ".
Předem děkuji za ochotu a informace

Odpověď

Dobrý den,
v rámci služby Ptejte se knihovny Vám můžeme nabídnout pouze omezený výčet doporučených knih. Podrobnější seznam literatury k tématu je již vypracováván jako placená rešeršní služba (https://www.nkp.cz/sluzby/reserse).

Pokud byste si chtěl literaturu k tématu vyhledat sám, můžete použít volně dostupné zdroje Národní knihovny ČR (Katalog Národní knihovny ČR: https://aleph.nkp.cz/cze/nkc, Souborný katalog ČR: https://aleph.nkp.cz/cze/skc), katalogy Knihovny.cz: https://www.knihovny.cz/, katalogy Knihovny J. A. Komenského: https://www.npmk.cz/knihovna aj. Některá doporučená hesla: "pedagogické dovednosti", "pedagogický výzkum", "učitelská profese", "hodnocení žáků", aj.

Níže uvádíme pouze některé vybrané knihy:

DOLEŽALOVÁ, Jana, ed., VRABCOVÁ, Daniela, ed. a SVATOŠ, Tomáš, ed. Hodnocení v práci učitele - psychodidaktické a etické souvislosti: sborník z mezinárodní konference: 12. duben 2007. Vyd. 1. Hradec Králové: Gaudeamus, 2007. 351 s. ISBN 978-80-7041-010-3.

KYRIACOU, Chris. Klíčové dovednosti učitele: cesty k lepšímu vyučování. Překlad Dominik Dvořák a Milan Koldinský. Vyd. 4. Praha: Portál, 2012. 164 s. ISBN 978-80-262-0052-9.

DOLEŽALOVÁ, Jana, ed. a VRABCOVÁ, Daniela, ed. "Kompetence učitele na pozadí současné kurikulární reformy": (sborník ze 4. konference k otázkám didaktiky). Vyd. 1. Hradec Králové: Gaudeamus, 2006. 132 s. ISBN 80-7041-404-9.

ŠIMONEK, Jiří a kol. Profil učitele. 1. vyd. Valašské Meziříčí: Obchodní akademie a VOŠ, 2009. 56 s. ISBN 978-80-254-4227-2.

JANDOVÁ, Renata, ed. Svět výchovy a vzdělávání v reflexi pedagogického výzkumu: recenzovaný sborník. Vyd. 1. České Budějovice: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, 2007. 396 s. ISBN 978-80-7394-061-4.

SLAVÍK, Jan et al. Reflexe a hodnocení kvality výuky. První vydání. Plzeň: Západočeská univerzita v Plzni, 2020. svazky. ISBN 978-80-261-0920-4.

GADUŠOVÁ, Zdenka. Nástroje hodnotenia kompetencií učiteľa. Vydanie: prvé. Praha: Verbum, 2019. 197 stran. ISBN 978-80-87800-53-9.

VAŠUTOVÁ, Jaroslava. Být učitelem: co by měl učitel vědět o své profesi. 2., přeprac. vyd. Praha: Univerzita Karlova v Praze, Pedagogická fakulta, 2007. 76 s. ISBN 978-80-7290-325-2.

COUFALOVÁ, Jana, ed. a ASZTALOS, Ondřej. Hledisko kvality v přípravě učitelů. Plzeň: Západočeská univerzita v Plzni, 2010. 204 s. ISBN 978-80-7043-869-5.