Posměšná báseň o Zápotondovi

Text dotazu

Synovec mého děda si přepsal na dědově psacím stroji báseň o Zápotondovi. Někdy z 50 let. Sháním její znění.
Děd byl popotahován a praděd si cca půl roku odseděl namísto vnuka, aby si tento nezničil život.
Velmi mě zajímá znění této básně, předpokládám, že se někde zachovala. Vím, že synovci mého děda to přišlo jako velká prča.
Pokud u Vás nepochodím, dejte alespoň radu-kontakt na někoho, kdo Antonína Zápotockého "dělá"
(teoretiky by ta báseň mohla být o KG, ale AZ se jeví pravděpodobnější).

Odpověď

Dobrý den,

tohle je docela složitý úkol, takových básní vznikla totiž spousta a já v současném polouzavřeném režimu nemůžu příliš pátrat. Navíc Váš dotaz je dost obecný.

Ale radila jsem se s kolegyní doc. Heczkovou, bohemistkou od nás z FF, a ona jednoznačně doporučuje, abyste se obrátil na dr. Víta Schmarce z Ústavu pro českou literaturu AV ČR, který se 50. lety dlouhodobě zabývá. Klidně se odkažte na ni, že Vám ho doporučila. Mail na něj je: schmarc@ucl.cas.cz.

Přeji úspěšné pátrání