Poradíte mi, kam se obrátit v případě, že hledám způsob stát se znalcem či soudním znalcem v oboru hazardu.

Text dotazu

Dobrý den,
Poradíte mi, kam se obrátit v případě, že hledám způsob stát se znalcem či soudním znalcem v oboru hazardu.
Mgr. Albena Atanasova
a.atanasova@seznam.cz

Odpověď

Dobrý den, ke jmenování soudním znalcem je nezbytné splnit zákonné podmínky, které naleznete v zákoně č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících, který byl naposledy novelizován zákonem č. 444/2011 Sb., s účinností od 01. 01. 2012 (dále jen Novela zákona). V závislosti na oboru musíte podstoupit také případné přezkoušení před poradním sborem předsedy krajského soudu (dále jen KS) nebo ministra spravedlnosti.

Podrobnější informace naleznete v přiloženém článku.

Ve vašem případě připadají v úvahu obor "Ekonomika", odvětví "Ekonomická odvětví různá" - (rizika daňových úniků při provozování sázkových her, loterie a sázkové hry), dále obor "Elektronika", odvětví "Elektronika" - (přístrojová technika,losovací zařízení,hrací automaty) .

Přeji pěkný den

Jan Emmer

Použité zdroje

http://www.znaleckyportal.c[…]ectvi-obecne&Itemid=306