Pořadí vysokoškolských titulů

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala na správné používání více vysokoškolských titulů. V jakém pořadí a zda používat všechny. Jedná se tituly získané jedním člověkem. Jde o titul Ing., Mgr. a Bc. Které uvést například v občanském průkaze a jak je uvádět - zda všechny a v jakém pořadí v běžném životě za předpokladu, že je chci užít všechny.

Odpověď

Dobrý den,

stručné shrnutí používání a pořadí vysokoškolských titulů najdete v Internetové jazykové příručce Akademie věd. Odkaz viz níže. Doporučuji podrobné prostudování a následnou implikaci na Váš konkrétní případ.

http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=783

Ve Vámi citovaném případě by asi mělo správně být Ing. Mgr. Alena Nováková, pokud jste titul Bc. získala ve stejném oboru jako některý z titulů Ing. nebo Mgr. V případě, že máte titul Bc. z jiné univerzity/oboru, než tituly vyšší (Ing., Mgr.), potom by to bylo Ing. Mgr. Bc. Alena Nováková. Pokud ale užíváte již tituly Ing. a Mgr., titul Bc. se běžně neuvádí.

Protože jsme knihovníci, nikoliv jazykoví specialisté, doporučujeme se obrátit na jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český Akademie věd: http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Knihovna Filozofické fakulty UK

Datum zadání dotazu

01.10.2014 14:46

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu