Pořadí klíčových slov u konferečního příspěvku

Text dotazu

Existuje norma nebo doporučení v jakém pořadí uvádět klíčová slova (u příspěvku do konferenčního sborníku) - abecedně, chronologicky, podle důležitosti ve vztahu k tématu... Je pořadí klíčových slov rozhodující při vyhledávání článku?

Odpověď

Pořadí klíčových slov, která jsou přiřazena k článku / příspěvku samotným autorem, není vůbec podstatné z hlediska vyhledávání daného dokumentu v rozhraní libovolné databáze (např. EBSCO, Web of Science, apod.).

Pokud si např. zobrazíte některý konferenční příspěvek, který má záznam ve Web of Science, tak zjistíte, že někteří autoři mají v „Author Keywords“ klíčová slova řazena abecedně a jiní nikoliv.

Dle mého názoru si každý vydavatel či redakční rada odborného časopisu / sborníku stanovuje pravidla pro tuto problematiku po svém. Na webových stránkách odborných časopisů jsou dostupné tzv. rady pro autory daného titulu časopisu (zpravidla označováno jako „informace pro autory“ / „editorial policy and style information“ / „guide for authors“ / „instructions for authors“ apod.), ve kterých jsou již konkrétně specifikovány požadavky na obsah a formální stránku článku včetně pokynů pro tvorbu a pořadí autorských klíčových slov.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Centrum informačních a knihovnických služeb Vysoké školy ekonomické v Praze

Datum zadání dotazu

17.06.2014 07:02

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu