Politologie - pojmy levice a pravice

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu s mojí seminární prací do politologie. Název je "pojmy levice a pravice ztrácejí smysl".
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

Můžeme Vám trochu poradit, pokud jde o literaturu k tématu. Zkuste hledat v databázích Národní knihovny (https://aleph.nkp.cz/cze/base-list), a to:

- NKC - knihy,

- ANL - články.

V obou případech zadejte klíčová slova levice pravice (obojí současně).

Zobrazí se záznamy publikací, texty, které se zabývají levicí i pravicí, s jistou pravděpodobností i texty k Vašemu tématu. Stojí za to projít zobrazené záznamy z ANL, najdete tu např. články:

Levice kontra pravice / Václav Bělohradský. -- 1 il. In: Právo. -- ISSN 1211-2119. -- Roč. 17, č. 172 (20070726), Salon. -- S. 1, 2, 3

plný text a reakce na něj najdete na internetu po zadání: Levice kontra pravice Václav Bělohradský,

Má ještě smysl hovořit o pravici a levici? / Jan Keller. -- 1 il. In: Právo. -- Praha. -- ISSN 1211-2119. -- Roč. 16, č. 179 ,(20060803) Salon. -- S. 1, 4

 

Dále je možné zkusit článkovou databázi Ústavu pro soudobé dějiny:

http://www.usd.cas.cz/.

Zkuste také v internetu vyhledávat pomocí zadání svého tématu (nejlépe, když text dáte do uvozovek). - Je vhodné alespoň orientačně nahlédnout do textů, které o levici a pravici pojednávají z klasického pohledu, abyste mohla zhodnotit, v čem je posun a jak o něm píší současní autoři. Stojí za poznámku, že o věci z tohoto pohledu hovoří spíše autoři, kteří mají blíže k levici.

Obor

Politické vědy. Vojenství

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.12.2009 15:45

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu