Pojmenování Ulice

Text dotazu

Dobrý den , chtěla bych prosím, vědět pokom je pojmenována ulice FRYDRYCHOVA v Praze Kunraticích ?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

ulice je pojmenována na památku Josefa Frydrycha, který padl v revolučních bojích v květnu 1945 v Kunraticích. Ulice dostala název až po připojení Kunratic k Praze v roce 1968.

Malou zmínku jsme o něm našli i v Kunratickém zpravodaji - za války hrál fotbal za SK Slovan Kunratice. https://www.praha-kunratice.cz/sites/default/files/zpravodaj/small_kz-4-2009.pdf

Použité zdroje:

LAŠŤOVKA, Marek a kol. Pražský uličník: encyklopedie názvů prařžských veřejných prostranství. 1. díl (A-N). Praha: Libri, 1997. Str. 110. ISBN 80-85983-24-9.