Poezie Petra Krále

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych si nastudovala literaturu k poezii
Petra Krále (1941), zejména k jeho knize Soukromý život. Bohužel nemám dostatek
informací, kde jeho poezii hledat(knihy,články..)Pouze co jsem našla bylo ve
francouzštině a to mi tedy nepomohlo.. Byla bych ráda za pár informací..Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

posílám základní seznam literatury, převážně článků z českých periodik:

Recenze:

Štolba, Jan, Podivuhodně věrné prázdno, in: Literární noviny. Roč. 7, č.

25, 1996, s. 7.

Langerová, Marie: Sálání hladin, in: Tvar. Roč. 8, č. 7, 1997, s. 20.

Wiendl, Jan: A svět je nedohledná poušť..., in: Nové knihy. Roč. 36, č.

18, 1996, s. 1.

Články:

Jitka De Préval : Petr Král : Tam někde mezi Prahou a Paříží, in:

Xantypa,Roč. 5, č. 2, 1999, s. 26-28,

Petr Král žije v Paříži, in: Příbramský deník. Č. 247, 2000, s. 3

Gabriel, Jan : Zbývá nám umění zvedat obočí v zatáčkách, in: Literární

noviny. Roč. 11, č. 44, 2000, s. 8, fot.

Tesková, Michaela : Surrealismus, nesurrealismus, neosurrealismus?, in:

Lidová demokracie. Roč. 48, č. 59, 1992, s. 4.

Literatura:

Král, Petr : Petr Král : úniky a návraty : rozhovor, Praha: Akropolis

,2006, 223 s.