podrobnější inforace o úmrtí v 1SV vojáka

Text dotazu

Předek dle informací zemřel v r.1917 . Podklady které mám - jednotka SANABT 13, death note 6405,pořaadí SanSold, seznam 612, str.35.
Poslední lístek polní pošty 6-7 měsíc 1917.
Dotaz: lze zjistit další podrobnosti? kde zemřel,kde pochován a na co zemřel? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

 

pro dohledání informací k vojákům účastnících se 1. světové války je již volně na internetu k dispozici několik zdrojů, jedná se o seznamy padlých, nezvěstných, zajatých nebo zraněných - http://www.vhu.cz/kde-patrat-po-svych-predcich-padlych-zemrelych-nezvestnych-ranenych-ci-zajatych-v-prvni-svetove-valce/. Tyto zdroje jsou digitalizované, opatřené metodou OCR (optické rozpoznávání znaků), takže je v nich možné i vyhledávat. Metoda OCR nemusí být na sto procent spolehlivá, pokud byste jméno svého předka nenašla, je možné dané seznamy ještě projít jednotlivě.

 

Elektronicky zpracované jsou také některé kartotéky Vojenského historického archivu, i mezi nimi se nachází databáze padlých v 1. světové válce - http://www.vuapraha.cz/fallensoldierdatabase.

 

Dále by Vám mohla pomoci i evidence válečných hrobů - http://www.valecnehroby.army.cz/evidence-valecnych-hrobu.

 

Pro další pátrání bychom Vám doporučovali kontaktovat zejména již zmíněný Vojenský historický archiv (http://www.vuapraha.cz/archiv-historicky, http://www.vuapraha.cz/kontakty) nebo Knihovnu Vojenského historického ústavu (http://www.vhu.cz/knihovna/).

 

Obor

Politické vědy. Vojenství

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

02.07.2021 22:26

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu