podmínky pro seniory

Text dotazu

zda jsou nějaké úlevy při půjčování knih

Odpověď

Dobrý den,

pane Heczko, pro půjčování knih i jako senior musíte být registrovaným čtenářem. K registraci do knihovny budete potřebovat občanský průkaz a 70 Kč registrační poplatek, který platí důchodci. Senioři nad 70 let mají celoroční registraci zdarma. V týdnu od 5. -  10. 10. se uskuteční týden knihoven v rámci něhož bude registrace pro nové čtenáře zdarma. Knihy se půjčují na měsíc, po domluvě s knihovnicí si můžete knihy zapůjčit i na dva měsíce.
Dále knihovna nabízí pro zdravotně a věkově znevýhodněné čtenáře bezplatnou donášku knih až do domu. Knihy jsou vybírány dle přání registrovaného čtenáře. Tuto službu si můžete zajistit při návštěvě knihovny, telefonicky na tel. čísle 558 849 517 nebo prostřednictvím emailu: knih-k7b@rkka.cz.

Pro seniory pořádáme také počítačové kurzy pro začátečníky a mírně pokročilé (seznámení s hardwarem a softwarem počítače a souborem programů MS Office) a kurzu práce s Internetem. Cena pro registrované čtenáře za 4 – 5 lekcí je 50 Kč, pro neregistrované 100 Kč.