počítačový systém pro evidenci knih, knihovnický systém

Text dotazu

Dobrý den, sháním počítačový program pro evidenci knih, aby bylo možno uložit data a pak zpětně vyhledávat autora, tematiku, téma atp. Děkuji za informaci.

Odpověď

Dobrý den, přehled automatizovaných knihovnických systémů naleznete na http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=09_Aut.htm

Tyto systémy používají knihovny pro evidenci, zpracování a správu svých sbírek (většinou se jedná o modulové systémy), k použití je nutné si zakoupit licenci.
Z Vašeho dotazu nevyplývá, zda program potřebujete pro osobní či jinou potřebu, pokud máte zájem o klasické knihovnické systémy, prosím kontaktujte Knihovnu knihovnické literatury, která Vám může poradit s výběrem http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_knihovna_knihovnicke_literatury.htm
Pokud máte zájem o zpracování své osobní knihovny, mnozí "zpracovatelé"
využívají běžné počítačové programy, jako je např. Microsoft Office Excel nebo Access, případně stejné varianty dalších podobných systémů, např. Open Office http://why.openoffice.org/.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

03.09.2008 16:38

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu