Počet výtisků deníků v určitém období

Text dotazu

Dobrý den, pro svou bakalářskou práci bych potřebovala zjistit počet výtisků deníků, které byly vydány v určitém období. Bohužel se ale nemohu k Vám do knihovny v nejbližší době dostat. Chtěla bych Vás proto poprosit, zda by bylo možné zjistit informaci, kolik výtisků Venkova a Práva lidu (pouze ranních vydání) bylo vydáno mezi 20. březnem a 17. dubnem 1919 včetně těchto dvou dat (tedy 20. března jeden výtisk, 21. března druhý výtisk - nemám na mysli náklad deníků). Případně by mi stačila informace, jestli byly tyto deníky v daném období vydávány každý den, nebo jestli neměly (např. z technických důvodů nebo kvůli nějakému svátku) přestávky. Předem Vám děkuji za případnou odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
noviny Venkov a Právo lidu vycházely denně kromě pondělí.
Na titulní straně  výtisku Venkova je konkrétně uvedeno: " Vychází každý den v 6 h vyjma pondělí s každodenní přílohou (...)"

Ranní vydání práva lidu vycházelo každý den kromě pondělí v 6 hodin ráno v neděli s přílohou "Dělnická besídka", večerní vydání vycházelo v 1/5 páté denně kromě neděle a svátků.

Prošli jsme  oba Vámi zmíněné deníky od 20. března do 17. dubna. V tomto časovém rozmezí vyšla všechna čísla  (tzn.25 vydání) Venkova a ranního vydání Práva lidu (tedy kromě pondělí 24.3., 31.3., 7.4. a 14.4.).