Počet výtisků deníků v určitém období

Text dotazu

Dobrý den, pro svou bakalářskou práci bych potřebovala zjistit počet výtisků deníků, které byly vydány v určitém období. Bohužel se ale nemohu k Vám do knihovny v nejbližší době dostat. Chtěla bych Vás proto poprosit, zda by bylo možné zjistit informaci, kolik výtisků Venkova a Práva lidu (pouze ranních vydání) bylo vydáno mezi 20. březnem a 17. dubnem 1919 včetně těchto dvou dat (tedy 20. března jeden výtisk, 21. března druhý výtisk - nemám na mysli náklad deníků). Případně by mi stačila informace, jestli byly tyto deníky v daném období vydávány každý den, nebo jestli neměly (např. z technických důvodů nebo kvůli nějakému svátku) přestávky. Předem Vám děkuji za případnou odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
noviny Venkov a Právo lidu vycházely denně kromě pondělí.
Na titulní straně  výtisku Venkova je konkrétně uvedeno: " Vychází každý den v 6 h vyjma pondělí s každodenní přílohou (...)"

Ranní vydání práva lidu vycházelo každý den kromě pondělí v 6 hodin ráno v neděli s přílohou "Dělnická besídka", večerní vydání vycházelo v 1/5 páté denně kromě neděle a svátků.


Prošli jsme  oba Vámi zmíněné deníky od 20. března do 17. dubna. V tomto časovém rozmezí vyšla všechna čísla  (tzn.25 vydání) Venkova a ranního vydání Práva lidu (tedy kromě pondělí 24.3., 31.3., 7.4. a 14.4.).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

09.01.2013 12:57

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu