počet vedoucích pracovníků v knihovnách

Text dotazu

Dobrý den, pro výzkum bych potřebovala zjistit, kolik je v České republice vedoucích pracovníků v knihovnách. Jde mi o podloženou informaci např. z knihovnických statistik. Případně by mi pomohla podložená informace o počtu knihoven v ČR (městských i akademických atd.). Předpokládala bych tak, že většina takových knihoven má "vedoucího" odpovědného pracovníka. Moc Vám děkuji za pomoc.

Odpověď

Dobrý den, litujeme, ale údaje o počtu vedoucích pracovníků knihoven Národní knihovna ve svých zdrojích nemá.

Doporučujeme Vám obrátit se na Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, http://www.nipos-nk.cz, záložka Statistika kultury, Knihovny a záložka Kontakty. Pokud jde o počty vedoucích pracovníků v knihovnách, ani tato instituce tuto statistikou nezveřejňuje. Zkuste se obrátit na Ministerstvo kultury ČR, http://www.mkcr.cz/ anebo na jednotlivé knihovny ( v roce 2007 je uváděn ve statistických údajích počet 6 533, některé z nich jsou spravovány dobrovolnými pracovníky).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.04.2009 10:48

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu