Počet uživatelů

Text dotazu

Dobrý den,
jako častou návštěvnici by mě zajímalo, kolik je v knihovně registrovaných uživatelů? V jakém poměru jsou to muži a ženy? A jelikož jste Krajská knihovna, kolik procent uživatelů je mimo brodských?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
v r. 2016 měla Krajská knihovna Vysočiny 6425 registrovaných čtenářů (přibližně 33 % muži, 67 % ženy). Asi 30% registrovaných čtenářů má uvedenou adresu mimo Havlíčkův Brod.
Údaje o počtu registrovaných čtenářů a některé další statistické údaje můžete najít ve výročních zprávách knihovny, které jsou dostupné i na internetových stránkách knihovny https://www.kkvysociny.cz/?page_id=15.