Počet svazků v Národní knihovně a jejich historie

Text dotazu

Ráda bych se dozvěděla nějaké informace o počtu svazků v Národní knihovně a jejich historii (shromažďování a uložení).

Odpověď

Národní knihovna měla podle výroční zprávy za r. 2003 v minulém roce 6 045 996 knihovních jednotek (tj. knihy, rukopisy, audiovizuální dokumenty, elektronické dokumenty), z čehož velkou většinu představují ovšem knihy. Číslo odpovídá r. 2003, dnes je již o něco vyšší, roční přírůstek je kolem 80 000 knihovních jednotek.
Dále vás odkazujeme na webové stránky NK ČR (www.nkp.cz), kde jsou soustředěny informace o "službách a fondech" vč. doplňování fondů, jejich zpracování, ochrany, uložení a manipulace s nimi. O historických fondech jsou informace uvedeny u oddělení rukopisů a starých tisků. Statistické údaje a základní informace o uložení, zpracování atd., a strategii knihovny najdete také ve výročních zprávách, které jsou za poslední roky zveřejněny na adrese: http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Vyrocni_zpravy&submenu3=59.