Počet registrovaných čtenářů do 15 let

Text dotazu

Dobrý den.
Jsem studentem Slezské univerzity v Opavě a rád bych se dozvěděl informaci o
počtu registrovaných čtenářů do 15 let v ČR, kterou potřebuji do mé Bc
práce.
Pokud je to možné, mohli byste mi takovouto informaci poskytnout?

Odpověď

Dobrý den,

statistiku za celou oblast kultury, tedy i knihoven, zabezpečuje z pověření Ministerstva kultury České republiky NIPOS (Národní informační a poradenské středisko pro kulturu) - útvar Centrum informací a statistik kultury (CIK).
Na stránkách NIPOS ani v dalších zdrojích se nám nepodařilo Vámi požadovaný údaj nalézt, požádali jsme proto o pomoc Mgr. Ladislavu Zemánkovou z Knihovnického institutu NK ČR. Její odpověď i potřebné informace naleznete v příloze.