počet povolání

Text dotazu

Kolik je v ČR povolání?

Odpověď

Dobry den, Katalog praci podle povolani a stupnu. Praha: Reva/Oliva, 1996.

byl zpracovan ve spolupraci s Ministerstvem prace a socialnich veci Ceske republiky v letech 1993 az 1996 a nahrazuje Jednotny katalog praci z roku 1991. Je rozpracovanim celostatniho prehledu povolani z roku 1993 a obsahuje 893 povolani. Obsahuje ruzne druhy praci v usporadani podle oboru vyroby a oboru cinnosti, dale podle povolani a uvnitr povolani podle stupnu slozitosti, odpovednosti a namahavosti praci.

Dalsi a novejsi informace najdete na webovych strankach Ministerstva prace a socialnich veci, viz. odkaz http://www.mpsv.cz/cs/1489.