Počet obyvatel Hatí

Text dotazu

Dobrý den,
zajímá mě kolik obyvatel mají Hatě, součást obce Chvalovice v okrese Znojmo, těsně u hranic s Rakouskem. Na Wikipedii píšou, že je to malá vesnice, počet obyvatel ale neuvádí. Ani google nic nenašel. Nedávno jsem tu projížděl a je tam jeden dům, jinak tam jsou kasína aj.

Odpověď

Dobrý den,

Hatě (německy Haid) jsou název zaniklé vesnice, která ležela v jižní části okresu Znojmo přímo na hranicích s Rakouskem. V současné době je zde hraniční přechod Hatě-Kleinhaugsdorf a jedná se o místní část obce Chvalovice.

Uvádíme vývoj počtu obyvatel Chvalovic - https://www.mistopisy.cz/pruvodce/obec/7624/chvalovice/pocet-obyvatel/.

Chvalovice (německy Kallendorf) jsou vinařská obec v jižní části okresu Znojmo, 8 kilometrů jižně od Znojma, na hranicích s Rakouskou republikou. Obec Chvalovice se skládá ze dvou částí - Chvalovice a Hatě. V obci je evidováno 307 domů, v roce 2005 zde žilo 446 obyvatel, o deset let později už 605 obyvatel.

Nynější počet obyvatel: 570

z toho je 504 občanů ČR a 66 cizinců,

z toho ženy 257 a 247  muži

http://www.chvalovice.cz/

Jak se nám podařilo zjistit, v místní části Chvalovice - Hatě - nejsou evidováni žádní trvale žijící obyvatelé, v místní části nejsou objekty pro bydlení  - pouze objekty pro komerční využití.