Počet obyvatel Hatí

Text dotazu

Dobrý den,
zajímá mě kolik obyvatel mají Hatě, součást obce Chvalovice v okrese Znojmo, těsně u hranic s Rakouskem. Na Wikipedii píšou, že je to malá vesnice, počet obyvatel ale neuvádí. Ani google nic nenašel. Nedávno jsem tu projížděl a je tam jeden dům, jinak tam jsou kasína aj.

Odpověď

Dobrý den,

Hatě (německy Haid) jsou název zaniklé vesnice, která ležela v jižní části okresu Znojmo přímo na hranicích s Rakouskem. V současné době je zde hraniční přechod Hatě-Kleinhaugsdorf a jedná se o místní část obce Chvalovice.

Uvádíme vývoj počtu obyvatel Chvalovic - https://www.mistopisy.cz/pruvodce/obec/7624/chvalovice/pocet-obyvatel/.

Chvalovice (německy Kallendorf) jsou vinařská obec v jižní části okresu Znojmo, 8 kilometrů jižně od Znojma, na hranicích s Rakouskou republikou. Obec Chvalovice se skládá ze dvou částí - Chvalovice a Hatě. V obci je evidováno 307 domů, v roce 2005 zde žilo 446 obyvatel, o deset let později už 605 obyvatel.

Nynější počet obyvatel: 570

z toho je 504 občanů ČR a 66 cizinců,

z toho ženy 257 a 247  muži

http://www.chvalovice.cz/

 

Jak se nám podařilo zjistit, v místní části Chvalovice - Hatě - nejsou evidováni žádní trvale žijící obyvatelé, v místní části nejsou objekty pro bydlení  - pouze objekty pro komerční využití.

 

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

02.10.2017 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu