Počet legionářů na Berounsku

Text dotazu

Kolik legionářů bylo z města Berouna a kolik z ostatních obcí tehdejšího
berounského okresu. Děkuji

Odpověď

Beroun  - 118 legionářů

Beroun - Hostim - 6 legionářů

Beroun - Jarov - 4 legionářů

Beroun - Zdejcina - 6 legionářů

dále je v Seznamu legionářů Berounska uvedeno dalších víc jak 100 obci. Není bohužel možné, abych je všechny vypisoval. Můžete je najít v knize:
TOPINKA, J. Legionáři Berounska. 1914-1920 : první odboj : vzpomínky : seznamy. Beroun : Okresní úřad, 2001. 86 s.