pobočky NK ČR

Text dotazu

Dobrý deň, potrebovala by som zistiť informácie o pobočkách NK ČR, resp. koľko pobočiek máte, aké a kde sídlia. Ďakujem.

Odpověď

Dobrý den,

Národní knihovna ČR nemá síť poboček. Hlavní sídlo NK ČR je v centru Prahy (Klementinum 190, Praha 1). V prostorách Klementina je zde pro čtenáře poskytována většina služeb, k dispozici je několik studoven. Součástí budovy jsou i sklady a zázemí části pracovníků NK ČR.

Druhé pracoviště Národní knihovny je umístěno v Hostivaři (Sodomkova 2/1146, 102 00 Praha 15 - Hostivař). Dříve bylo toto pracoviště označováno jako Centrální depozitář Hostivař. V Hostivaři je velká část skladů, umístěny jsou zde mimo jiné i sbírky Národního konzervačního fondu a Fondu 19. století. Pro čtenáře je zde k dispozici Studovna Hostivař, v níž jsou zpřístupňovány právě dokumenty ze zmíněného Národního konzervačního fondu a Fondu 19. století. Do Hostivaře se také z Klementina přestěhovala část odborných pracovišť.

Další informace najdete na http://www.nkp.cz/o-knihovne/zakladni-informace/kontakty.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

24.01.2018 09:02

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu