pobočky NK ČR

Text dotazu

Dobrý deň, potrebovala by som zistiť informácie o pobočkách NK ČR, resp. koľko pobočiek máte, aké a kde sídlia. Ďakujem.

Odpověď

Dobrý den,

Národní knihovna ČR nemá síť poboček. Hlavní sídlo NK ČR je v centru Prahy (Klementinum 190, Praha 1). V prostorách Klementina je zde pro čtenáře poskytována většina služeb, k dispozici je několik studoven. Součástí budovy jsou i sklady a zázemí části pracovníků NK ČR.

Druhé pracoviště Národní knihovny je umístěno v Hostivaři (Sodomkova 2/1146, 102 00 Praha 15 - Hostivař). Dříve bylo toto pracoviště označováno jako Centrální depozitář Hostivař. V Hostivaři je velká část skladů, umístěny jsou zde mimo jiné i sbírky Národního konzervačního fondu a Fondu 19. století. Pro čtenáře je zde k dispozici Studovna Hostivař, v níž jsou zpřístupňovány právě dokumenty ze zmíněného Národního konzervačního fondu a Fondu 19. století. Do Hostivaře se také z Klementina přestěhovala část odborných pracovišť.

Další informace najdete na http://www.nkp.cz/o-knihovne/zakladni-informace/kontakty.