Po kom se jmenuje ulice Krunertova

Text dotazu

Dobrý den,
žil jsem v ulici Krunertova v Hradci Králové - Kuklenách a nepodařilo se mi dohledat po kom je tato ulice pojmenována. V průběhu času jsem v novinách a časopisech vydávaných v Hradci Králové (Puls, Radnice, ...) narazil na různé rubriky "Po kom se jmenují", ale tato ulice tam nikdy nebyla. Dokázali byste prosím pomoci?

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

v knize Bohumíra Dejmka: Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic je pouze tato kusá informace: "? Krunert (?), vůdce knihtiskařského dělnictva."

Zkoušela jsem hledat na internetu a myslím, že by se mohlo jednat o knihtiskaře Karla Krunerta http://biography.hiu.cas.cz/Personal/index.php/KRUNERT_Karel_1853-17.9.1916  Bohužel o něm nikde není více informací. Na rakouské internetové aukční síni eBay se mi podařilo nalézt "dopisnici", na které je foto Karla Krunerta, předsedy "Typografické Besedy", to by mohl být on. https://www.ansichtskartenserver.de/shop/ak/58/5896661.jpg

Použité zdroje

DEJMEK, Bohumír. Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic. 1. vyd. Hradec Králové: Gaudeamus, 1993. 186 s.