Po kom se jmenuje ulice Hlušičkova v Praze 17?

Dobrý den, můžete mi, prosím, sdělit něco o osobě, po které se jmenuje ulice Hlušičkova v Praze 17 - Řepy. Děkuji.

podařilo se nám zjistit, že Vámi uváděná ulice je řazena nikoli do Prahy 17, Řepy, ale již do Prahy, Stodůlky. V knize "Pražský uličník" se nám podařilo zjistit akorát to, že se ulice Hlušičkova jmenuje podle Josefa Hlušičky. A že byla ulice přejmenována v polovině 70. let po připojení Stodůlek k Praze v roce 1974. A žádné další informace se nepodařilo o této ulici zjistit.

Nám se ale podařilo vyhledat, že Josef Hlušina je uveden na pomníku obětem německého nacismu v Praze 13, Kovářova, Stodůlky. Narodil se 3.7. 1920 a zemřel 6.5. 1945. Jeho hrob se nachází na Praze 13, Líšnická, Stodůlky, na hřbitově.
Nápis na jeho hrobě:
JOSEF HLUŠIČKA
* 3.7.1920 +6.5.1945
ZEMŘEL V BOJI O PRAHU

Bohužel, ale více informací se nám také vyhledat nepodařilo.

Zdroje:

* http://www.vets.cz/vpm/3280-hrob-josef-hlusicka/
* Databáze World Bibliographical Index Online: http://db.saur.de/WBIS/welcome.jsf (= online rejstřík k mikrofišové kolekci World Biographical Archive (přístup (k mikrofišové kolekci v Referenčním centru)dostupný buď z počítačů v Referenčním centru nebo přes vzdálený přístup pro registrované uživatele)
* LAŠTOVKA, Marek; LEDVINKA, Václav a kol. Pražský uličník : Encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. 1. Díl (A-N). 1. vyd. Praha : Libri, 1997. ISBN 80-85983-24-9.
* STEHLÍK, František. Stehlíkův historický a orientační průvodce ulicemi hlavního města Prahy. Praha : František Stehlík, 1929.

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

04.06.2012 16:37