Po kom se jmenuje ulice Hlušičkova v Praze 17?

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi, prosím, sdělit něco o osobě, po které se jmenuje ulice Hlušičkova v Praze 17 - Řepy. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

podařilo se nám zjistit, že Vámi uváděná ulice je řazena nikoli do Prahy 17, Řepy, ale již do Prahy, Stodůlky. V knize "Pražský uličník" se nám podařilo zjistit akorát to, že se ulice Hlušičkova jmenuje podle Josefa Hlušičky. A že byla ulice přejmenována v polovině 70. let po připojení Stodůlek k Praze v roce 1974. A žádné další informace se nepodařilo o této ulici zjistit.

Nám se ale podařilo vyhledat, že Josef Hlušina je uveden na pomníku obětem německého nacismu v Praze 13, Kovářova, Stodůlky. Narodil se 3.7. 1920 a zemřel 6.5. 1945. Jeho hrob se nachází na Praze 13, Líšnická, Stodůlky, na hřbitově.
Nápis na jeho hrobě:
JOSEF HLUŠIČKA
* 3.7.1920 +6.5.1945
ZEMŘEL V BOJI O PRAHU

Bohužel, ale více informací se nám také vyhledat nepodařilo.

Zdroje:

* http://www.vets.cz/vpm/3280-hrob-josef-hlusicka/
* Databáze World Bibliographical Index Online: http://db.saur.de/WBIS/welcome.jsf (= online rejstřík k mikrofišové kolekci World Biographical Archive (přístup (k mikrofišové kolekci v Referenčním centru)dostupný buď z počítačů v Referenčním centru nebo přes vzdálený přístup pro registrované uživatele)
* LAŠTOVKA, Marek; LEDVINKA, Václav a kol. Pražský uličník : Encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. 1. Díl (A-N). 1. vyd. Praha : Libri, 1997. ISBN 80-85983-24-9.
* STEHLÍK, František. Stehlíkův historický a orientační průvodce ulicemi hlavního města Prahy. Praha : František Stehlík, 1929.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

04.06.2012 16:37

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu