po kom je pojmenována ulice dr.Marka resp.Markova v Kuklenách?

Text dotazu

Kdo byl prosím dr. Marek, po němž je pojmenována ulice v Kuklenách? Patří mezi významné osobnosti nynějšího Hradce Králové? Oč se zasadil, v jaké oblasti má zásluhy o obec (kromě toho, že působil jako lékař), že je po něm v současnosti pojmenována ulice? Díky za co nejpřesnější zprávu.

Odpověď

Dobrý den,

z námi dostupných zdrojů jsme zjistili následující informace. Hanuš Marek (? - 1909) byl lékař, který se zasloužil o kulturní a národní život v Kuklenách v 80. a 90. letech 19. soletí.

Pro podrobnější informace bych Vám doporučila kontaktovat nebo navštívit Státní okresní archiv v Hradci Králové, kde jsou uloženy fondy týkající se Kuklen, např. kronika.

Použité zdroje

DEJMEK, Bohumír. Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic. 1. vyd. Hradec Králové : Gaudeamus, 1993. 186 s.