Plzeňská periodika

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych vědět, jaká periodika vycházejí v Plzni nebo kde mohu získat jejich přehled a kontakt na vydavatele? Děkuji

Odpověď

1. Pokud se Váš dotaz týkal aktuálně vycházejících tištěných periodik, pak doporučuji databázi Ministerstva kultury ČR, která je dostupná na http://www.mkcr.cz/exprit.php nebo http://www.mkcr.cz/article.php?id=687 (odkaz "Evidence periodického tisku). Tato databáze je vytvářena MK ČR v souvislosti se zákonem č. 46/2000 Sb, par. 7. Při hledání v této databázi
zadejte v poli "Okres" slovo Plzeň a ostatní pole nechte prázdná. Záznam každého periodika obsahuje i název vydavatele, kontakty lze dohledat např. v telefonním seznamu nebo v internetových adresářích (např. Atlas, Seznam, Centrum, Jyxo atd..).
2. Dále pro Vaše potřeby lze využít el. zdroj Česká národní bibliografie, zejména její část - databázi "Periodika". Tuto dtb sestavuje Národní knihovna České republiky spolu s krajskými knihovnami. Dostupná je zdarma na http://aip.nkp.cz, po odkliknutí "vstoupit" zvolte z levého menu "periodika". Vyberte "pokročilé vyhledávání" a nastavte si v menu "místo vydání" - zadejte plzeň. Vyhledá se cca 258 záznamů periodik, ne všechna dosud vycházejí.. Záznam obsahuje název vydavatele.
3. Pro celosvětovou evidenci periodik existuje systém čísel ISSN - vydavatel periodika může dobrovolně požádat o přidělení čísla ISSN pro každý titul jím vydávaného periodika, které je pak celosvětově odlišeno od všech ostatních titulů. Český registr ISSN spravuje Státní technická knihovna ČR v Praze. Databáze národních čísel ISSN je dostupná na http://arl.stk.cz:8080/issn.html nebo http://www.issn.cz. Systém je dobrovolný, tzn. nejsou v něm zahrnuty všechny české periodické tituly a nelze v něm vyhledávat podle místa vydání.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni

Datum zadání dotazu

06.12.2007 16:39

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu