Plísně - obecné informace

Text dotazu

Dobrý den, píši seminární práci o plísních a potřebuji tedy knihu, kde by byly jednoduše popsány plísně - na teoretickou část a něco o plísních na potravinách na část praktickou. Prosím o doporučení vhodné literatury.

Odpověď

Dobrý den,

 

omlouváme se za zpoždění v odpovědi, které bylo dáno provozními důvody. V katalogu Národní knihovny jsme našli následující publikace:

 

KALHOTKA, Libor. Mikromycety - vláknité mikromycety (plísně) a kvasinky - v prostředí člověka. Brno: Mendelova Univerzita v Brně, 2014.

 

BUŇKOVÁ, Leona - DOLEŽALOVÁ, Magda. Obecná mikrobiologie. Zlín: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně : Fakulta technologická, 2010.

 

JESENSKÁ, Zdenka. Micromycetes in foodstuffs. Amsterdam - London - New York - Tokyo: Elsevier, 1993.

 

Literaturu můžete vyhledávat i samostatně v elektronickém katalogu Národní knihovny ((http://aleph.nkp.cz/cze/nkc), který je volně dostupný online, a to zadáním klíčových slov do základního vyhledávacího formuláře. Na stejném principu funguje i Souborný katalog České republiky (http://aleph.nkp.cz/cze/skc), který sdružuje záznamy knihovních jednotek z celé země.

Doporučovali bychom Vám se podívat i do katalogu Theses (http://www.theses.cz), který obsahuje záznamy závěrečných školních prací vypracovaných na českých vysokých školách (v případě většiny prací je možné se proklikat k plným textům prací). Ekvivalentem Theses pro Univerzitu Karlovu je pak Repozitář závěrečných prací (http://is.cuni.cz/webapps/zzp/search/?tab_searchas=basic&lang=cs).

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

01.12.2017 10:19

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu