plazi, odborná terminologie

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mně, zda byste mi mohli doporučit nějakou knihu ohledně odborné terminologie, která se týká plazů. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, k Vašemu dotazu jsme nalezli pouze jednu publikaci a dva články, které se týkají přímo odborné terminologie plazů:

1) HEGNER, David. Encyklopedický slovník teraristiky a herpetologie. [Úvaly] : Ratio, 2004. 227 s. ISBN 80-86351-08-4.

2) VERGNER, Ivan. 16. herpetologická terminologie. [Část] 1. In: Akvárium terárium. -- ISSN 0002-3930. -- Roč. 37, č. 7 (1994), s. 30-31.

3) VERGNER, Ivan. Herpetologická terminologie. [Část] 2. In: Akvárium terárium. -- ISSN 0002-3930. -- Roč. 37, č. 8 (1994), s. 29.

Následující dokumenty jsou většinou zaměřeny na obratlovce nebo celou říši zvířat, ale obsahují terminologický slovníček. S největší pravděpodobností budou obsahovat také výrazy týkající se plazů:

4) SETFORD, Steve.  Hadi a ostatní plazi. Praha : Slovart, 2001. ISBN 80-7209-333-9.

5) OPATRNÝ, Evžen. Slovníček odborných termínů z vertebratologie. Olomouc : Univerzita Palackého, Přírodovědecká fakulta, 2000. 67 s. ISBN 80-244-0059-6.

6) ANDĚRA, Miloš. Fauna. Praha : Libri, 2003. 367 s. ISBN 80-7277-162-0.

7) Ottova obrazová encyklopedie - Zvířata. Praha: Ottovo nakladatelství, 2006. 608 s. ISBN 80-7360-388-8.

8) Svět zvířat : velká obrazová encyklopedie. Říčany : Junior, c2006. 399 s. ISBN 80-7267-282-7.

9) Zvířata světa [elektronický zdroj]. I, Obratlovci. České Budějovice: Šídling SW, c1996. -- 1 elektronický optický disk (CD-ROM) : zvuk., barev. ; 12 cm.
Resumé: Originální fotografie z celého světa, videa, databáze informací, systematické třídění, odborný slovníček, mapy výskytů, testy znalostí, pexeso, puzzle.

Všechny uvedené publikace je možné vyhledat v elektronickém katalogu Národní knihovny - báze NKC (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc), záznamy článků potom můžete dohledat v bázi ANL - Články v českých novinách časopisech a sbornících (http://sigma.nkp.cz/cze/anl). Pokud navštěvujete jinou než Národní knihovnu, dostupnost uvedených dokumentů si můžete ověřit v katalogu knihovny, kterou využíváte, nebo pomocí souborných katalogů i v dalších knihovnách - Souborný katalog ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/skc) nebo souborný katalog SKAT (http://www.skat.cz).