Platba za půjčené knihy

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o sdělení data (roku), odkdy se platí prostřednictvím NK ČR v Praze poplatek za absenčně půjčené knihy (na základě ročních výkazů z knihoven).
Potřebuji nutně zjistit a neumím to nikde najít.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

odměny autorům za absenční půjčování v knihovnách se odvádějí na základě novely autorského zákona:

216/2006 Zákon, kterým se mění zákon č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony, viz http://www.mkcr.cz/assets/autorske-pravo/03-2162006.pdf

Zákon vešel v platnost dnem zveřejnění, tj. 22.5.2006.