Písničky z musicalu Mary Poppins (EP, Supraphon 1966 )

Text dotazu

Dobrý den.
Knihovny měly dříve ve svých sbírkách gram. desky. Poslední roky ale desky z
databází knihovny vymizely. Sháním jednu EP desku:

Název titulu: Písničky z musicalu Mary Poppins sólisté / K. Vlach se svým
orchestrem Datum vydání: 1966 Katalogové číslo: 0581
Médium: EP (Extended Play)
Celková stopáž: 14:25

Hudba a původní text: Richard a Robert Sherman Český text: Zdeněk Borovec

Tracklist:

Kornout za penci (Feed The Birds) 3:00 Eva Pilarová
Super-anti-contra-multi-extra-unikátní (Super-cali-fragil-istic-expi-ali
docious) 1:50 Eva Pilarová, Milan Chladil, Jaromír Mayer
Kominík (Chim Chim Cheree) 2:20 Milan Chladil
Vzhůru buď (Stay Awake) 2:55 Yvetta Simonová, Lubomír Pánek (triangl) Čí
drak vzlétne? (Let´s Go Fly A Kite) 2:00 Jaromír Mayer Lžíce fíků a malin
(Spoonful Of Sugar) 2:20 Milan Chladil

Hraje: Karel Vlach se svým orchestrem
Sbory: Sbor Lubomíra Pánka
Nahráno: 11. a 17. května 1966 ve Studiu Strahov

Zatím se mi podařilo dostat od Supraphonu toto podrobné info a také jsem
objevil dvě písničky, které byly digitalizované. Ostatní prý zatím být
digitalizovány nemoho, protože Supraphonu část pásu s nahrávkou chybí.
Jediná možnost jak si písně poslechnout je sehnat tuto desku. Doposud se mi
ji nepodařilo najít v bazaru ani antikvariátu, napadlo mě tedy, že by snad
ještě v nějaké knihovně mohla být.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

knihovny většinou gramofonové desky nemají nebo nepůjčují. Kdysi je snad mívala Městská knihovna v Praze v Hudebním oddělení; to, co hledáte, jsem ale ani v katalogu jejich knihovny nenašla.

Na Youtube si můžete poslechnout tři z písniček, které Vás zajímají, čtvrtou pouze v angličtine, další dvě jsem nenašla vůbec.

Lžíce fíků je na kazetě Hity Milana Chladila. Praha: Radioservis, 2000. 1 zvuk. kazeta.

Super anti... vyšla na kazetě Hity 1966. Vol.2. Praha: Sony Music Bonton, 1998.

http://www.youtube.com/watch?v=llNZRzKsK6Y - Lžíce fíků a malin

http://www.youtube.com/watch?v=JynIYV5LwnY - Super anti

http://www.youtube.com/watch?v=te_Nv3lMUnA - anglicky (Chim Chim Cheree

http://www.youtube.com/watch?v=gJ07IqOoOSM - Vzhůru buď

Čí drak vzlétne nebo Kornout za penci se mi  nepodařilo najít.

Zajímavá by však pro Vás mohla být informace, že archiv Českého rozhlasu vlastní unikátní fond gramofonových desek, který je otevřen nejenom zainteresovaným skupinám daného oboru,ale také široké badatelské veřejnosti. Informace o archivu naleznete na adrese http://www.rozhlas.cz/archiv/oarchivu/_zprava/795120 .