písmo, vznik

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi, prosím, doporučit knihu o vzniku písma. Děkuji.

Odpověď

Zasíláme údaje o několika knihách, které pojednávají o vzniku písma a souvislostech:

5000 let písma / Béla Kéki ; [z maď. přel. Pavla Ziegová]. -- 1. vyd.. -- Praha : Mladá fronta, 1984. -  148 s. : obr., fot. (některé barev.), tb. a ukázky růz. písem ; 20 cm

Přehled vývoje písma / Marie Marečková. -- 1. vyd.. -- Brno : Masarykova univerzita, 2005. -- 88 s. : il., faksim. ; 21 cm

Stručný vývoj písma / František Čapka, Květoslava Santlerová. -- 1. vyd.. -- Brno : Masarykova univerzita, 1994. -- 51 s. : ukázky písem ; 26 cm

Vývoj písma v kostce / František Čapka, Květoslava Santlerová. -- 1. vyd.. -- Brno : Učebnice a knihy, 1994. -- 91, [23] s. : il., fot. ; 21 cm

Svědkové tisíciletí / Viktor Dračuk ; Z ruš. přel. Richard Škvařil ; Obr. materiál uspoř. a popisky opatřila Dagmar Vojířová ; Tabulky a kresby Jane Clayová ; Fot. Pavel Šust... [aj.]. -- 1. vyd.. -- Praha : Lidové nakladatelství, 1985. -- 169 s. : obr., fot., tb. ; 20 cm

Co zavinil Gutenberg : O písmu a o tisku / Ludvík Souček ; Výběr il. [autor] a Michal Kudělka ; Fot: Pavel Štecha. -- 1. vyd.. -- Praha : Albatros, 1975. -- 76, [3] s. : [16] s. obr. a barev. fot. příl. ; 8°

Poslední kniha je určena pro mládež.