Píseň z Prahy

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o pomoc s hledáním odpovědi na následující doraz.

Hledám název a notový zápis písně, z níž znám jen její verzi sestavenou na základě vzpomínek tchána. Údajně byla na staré šelakové desce a nedochovala se. V písni je refrén "Kousíček za Prahou, mám svoji chatu malou".

Píseň je ve stylu písní Ondřeje Havelky.

Děkuji za informaci.
Přeji hezký den a jsem s pozdravem

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o píseň Kousíček za Prahou s textem od Ladislava Jacury a hudbou od Aloise Austa. Nejznámnější nahrávka je s největší pravděpodobností od Oldřicha Kováře a Karla Vacka v doprovodu Dr. H. Ostena se svým orchestrem. Píseň se vyskytla na desce Historie psaná šelakem - Album Ultraphonu 8 - 1937.

Ve fondu MKP je k dispozici zpěvník, ve kterém se vyskytuje notový zápis písně. Naleznete ho pod signaturou VZ 95113.

Snad jsem v plné míře zodpověděla na Váš dotaz.

Se srdečným pozdravem a přáním silných nervů a pevného zdraví v této
podivné době,