píseň Petry Černocké

Text dotazu

Dobré ráno,
hledám píseň, o které vím, že ji zpívá Petra Černocká. Kdysi ji nazpívala pod názvem bílému nábřeží. Ale vím, že existuje ještě jeden text. Začátek vzpomínky jdou s námi jako stíny. Bohužel ho nikde nemohu najít, protože nevím, pod jakým názvem je tato píseň.
Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

jedná se nejspíš o písničku Mládí už je to tam. V roce [1969] ji na vinyl nazpívala Yvetta Simonová s orchestrem Karla Vlacha https://www.google.com/search?source=hp&ei=P-45W8eDCIzbwQLCp46wBw&q=ml%C3%A1d%C3%AD+u%C5%BE+je+to+tam&oq=ml%C3%A1d%C3%AD+u%C5%BE+je+to+tam&gs_l=psy-ab.3..0j0i22i30k1l3.1071.5331.0.5890.18.18.0.0.0.0.79.1020.18.18.0....0...1.1.64.psy-ab..0.18.1018...0i131k1.0.4CR4d7qGx7c .

Myšlenky se někdy v hlavě pletou,
každá někam jinam zaletí,
všechny ale mluví stejnou větou,
šeptají mi smutný dvouvětí:

Mládí už je to tam, podlehlo trampotám, dolej si číš a zapudruj si pláč.
I když ti bídně je, usměj se vlídně jen a možná zpátky, zpátky přiletí.
Daj-daj-daj, dáj-daj-daj, daj-daj-daj,...

Petra Černocká na podobnou melodii nazpívala Bílému nábřeží http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/cernocka-petra/bilemu-nabrezi-770385
hudba+text: Gene Raskin
český text: Jiří Grossmann