Píseň Od Šumavy k Tatrám

Text dotazu

Dobrý den, nemohu sehnat název písně, ke které si
pamatuji část textu a dal bych dohromady i melodii. Dlouho hledám tuto píseň
a chci ji získat ve formátu MP3, ale když nevím jak se jmenuje, tak se
nedaří. Dostal jsem kontakt na Vás a tak prosím, pomůžete ?

Text : Od Šumavy k Tatrám, od Košic do Aše, i kdybych sto let pátral a skály
přenášel, od rovníku k pólu, kdybych dům od domu šel, vím že správnou holku
jak jsi ty bych stejně nenašel. Děkuji za ochotu a pomoc.

Odpověď

Dobrý den,

píseň, kterou hledáte, zpívá Petr Rezek, text viz níže. Lze najít na internetu, po přihlášení i stáhnout na mp3, např. http://www.vipfile.cz/3dwx35/petr-rezek-od-sumavy-k-tatram-mp3 .

Od Šumavy k Tatrám

Kolikrát sám sobě říkám, když se ráno probouzím, a tvé oči rozespalé naráz úsměv vykouzlí, že vlastně jsem kus blázna, hú, vždyť je to vedlejší, a že nejsi příliš krásná, ty jsi ze všech nejlepší.

R: Od Šumavy k Tatrám, od Košic do Aše,

i kdybych sto let pátral a skály přenášel,

a od rovníku k pólu kdybych dům od domu šel,

vím, že správnou holku, jak jsi ty, bych stejně nanasel.

Jistě někdy je ti líto, věř, i mě to zarazí, že občas, i když vím to, že tě mám, si nevážím a připadám si hloupý, když tě pak konejším, tím, že ti kytku koupím, ty jsi ze všech nejlepší.

R: Od Šumavy k Tatrám, od Košic do Aše,

i kdybych sto let pátral a skály přenášel,

a od rovníku k pólu kdybych dům od domu šel,

vím, že správnou holku, jak jsi ty, bych stejně nanasel.

A tak dřív než píseň zhasne jako půlnoc včerejší, říkám, že jsou holky krásné a holky nejlepší.

A klukům radu dávám, jen nemarněte čas, možná, že ta pravá bydlí právě vedle vás.

R: Od Šumavy k Tatrám, od Košic do Aše,

i kdybych sto let pátral a skály přenášel,

a od rovníku k pólu kdybych dům od domu šel,

vím, že správnou holku, jak jsi ty, bych stejně nanasel.

R: Od Šumavy k Tatrám, od Košic do Aše,

i kdybych sto let pátral a skály přenášel,

a od rovníku k pólu kdybych dům od domu šel,

vím, že správnou holku, jak jsi ty, bych stejně nanasel.