Pěvec Jiří Müller/ Miler, hledám informace o něm

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, jestli by bylo možné najít informace o pěvci Jiřím Müllerovi (nebo Milerovi). Měl zpívat operu v Liberci, později v Českých Budějovicích, zemřel ve věku 40 - 50 let v Českých Budějovicích, snad někdy v 70. letech. Měl se přátelit s Waldemarem Matuškou, Karlem Effou... Jeho manželkou byla Marie, později znovu provdaná Špátová. Na internetu se mi o něm nepodařila najít žádná stopa. Vím, že to bude velmi těžké, ale kdybyste o něm něco našli, byl bych velmi vděčný.

Odpověď

Dobrý den, podařilo se nám najít informaci, že v šedesátých letech v Jihočeském divadle skutečně  působil pan Jiří Miler. Byl členem sboru opery JD, hlasový obor tenor, časové období (60. léta 20. století a dál) viz Aida

https://archiv.jihoceskedivadlo.cz/archiv/sezona/1962-1963

V nám dostupných zdrojích jsme bohužel žádné další informace o operním pěvci Jiřím Müllerovi/Milerovi nenašli.

Mrzí nás, že jsme vám nemohli pomoci.