Petr Švehla z Hořiněvsi

Text dotazu

Kdo to byl Petr Švehla z Hořiněvsi, žil kolem roku 1946, napsal Žal a Nový zákon, který je možné zakoupit na CD Romu ve Vědecké knihovně v Olomouci

Odpověď

Dobrý den,

o písaři Petru Švehlovi z Hoříněvsi jsem nalezla pouze jednu menší zmínku v knize: Z rukopisných sbírek Univerzitní knihovny v Olomouci. Zde autor knihy, Eduard Petrů, píše:
"Přibližně ze stejné doby ( třetí čtvrtina 15.století ) pochází také Žaltář a Nový zákon Petra Švehly z Hoříněvsi ( sign. M II 47 ), jehož původce je určen na fol.63a zápisem: "Finitus librer Psalteri per Petrum dictum Sswehla de Horziniewes Annorum Domini 1496." Rukopis, jehož původce byl rektorem v Praze u Matky boží Na louži , je podle názoru Vladimíra Kyase opis tisku z poslední čtvrtiny 15.století."( pozn. Kostel U Matka boží Na louži - kostel, který stával na dnešním Mariánském náměstí v Praze ) Více informací Vám možná poskytne sama Vědecká knihovna v Olomouci, kde je rukopis uložen.
http://www.vkol.cz/ ( dotaz můžete poslat formou Ptejte se knihovny. V kolonce - Které knihovně je dotaz určen - vyberete Vědeckou knihovnu v Olomouci ).

Zdroj:
Petrů, Eduard, Z rukopisných sbírek Universitní knihovny v Olomouci. 1. vyd. Praha : SPN, 1959

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.12.2007 11:22

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu