Petr Kettner (1921-2003), Jan B. Tauber (1906-1976)

Text dotazu

Chtěl bych poprosit o dohledání životopisných údajů k autorům: Petr Kettner (1921-2003), Jan B. Tauber (1906-1976) cca v rozsahu 3-10 řádků (původ osoby,vzdělání, profese,tvorba apod.). Budu rád i za jakýkoliv odkaz.Děkuji mockrát za vyřízení.

Odpověď

K osobnosti Kettner, Petr jsme nalezli následující zdroje:
1. Heslo v publikaci
Signatura SVK PK: 127219
KUNC, Jaroslav. Slovník českých spisovatelů beletristů 1945-1956. Praha : SPN, 1957. 483, [2] s.

2. záznam v bázi AUT na serveru Národní knihovny ČR:
http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000015755&local_base=aut

3. Dále na ukázku dva nekrology z denního tisku (výstup z Mediální báze fy Anopress):

Název:                          KRÁTCE
Autor:                           čtk
Zdroj:                           Večerník Praha
Datum:                         10.06.2003
Str.:                              19
Ročník:                         13
Číslo:                            134

Název:                          Zemřel spisovatel a novinář Petr Kettner
Autor:                           (ČTK)
Zdroj:                           Právo
Datum:                         10.06.2003
Str.:                              7
Ročník:                        13
Číslo:                          134

K osobnosti Tauber Jan B. tyto zdroje:
1. Heslo v publikaci:
Signatura SVK PK: 147191-5
Kdy zemřeli : 1975-1979. Zpracoval Jaroslav Kunc. Praha : Státní knihovna ČSR, 1979. 192 s. Heslo obsahuje citace dobových nekrologů. Plné texty článků je možné získat v naší knihovně.

2. Záznam v bázi AUT na serveru Národní knihovny ČR:
http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000038040&local_base=aut

K oběma se vztahují podrobná hesla v publikaci:
Signatura SVK PK: 189164 nebo 31A13765
Slovník pseudonymů v české a slovenské literatuře : (anagramů, kryptonymů, značek, jmen původních, přijatých, dvojitých, polatinštělých atd.). Zpracoval Jaroslav Vopravil. Praha : Státní pedagogické nakladatelství, 1973. 1540 s.

V případě obou osobností je možné dohledat recenze na jejich díla případně články o nich, tuto rešeršní službu je možné objednat při návštěvě speciální studovny http://www.svkpl.cz/cs/sluzby/bibliograficke-sluzby/resersni-sluzby-ve-specialni-studovne/ po-pá 8-18 hodin. Služba se řídí platným ceníkem SVK PK.